Home » Aktualności » Akcje charytatywne w ZS18

Akcje charytatywne w ZS18

W grudniu Samorząd Uczniowski przeprowadził w Zespole Szkół nr 18 kilka akcji charytatywnych…, których głównym celem była bezinteresowna pomoc innym.

Pierwsza akcja…

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ZS18 przekazał Fundacji Świętego Józefa gry planszowe, bajki, puzzle oraz słodycze 🙂

Druga akcja…

Od połowy grudnia członkowie Samorządu Uczniowskiego zbierali najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz środki czystości dla potrzebujących rodzin. Do akcji bardzo chętnie przyłączyli się nasi uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja. Udało nam się obdarować trzy rodziny z naszej szkoły oraz dwie rodziny z Przedszkola nr 102 przy ulicy Litomskiej.

Niezbędne produkty m.in. ryż, mąkę, cukier, kawę, herbatę do szlachetnej paczki zostały zapakowane we wtorek 14 grudnia 2021 r., a w piątek 17 grudnia zostały przekazane rodzinom. Było wiele wzruszeń i niekończących się podziękowań. To dzięki Waszej pomocy obdarowaliśmy aż pięć rodzin!!!

Trzecia akcja…

Samorząd Uczniowski zakupił najpotrzebniejsze produkty dla osób przebywających w Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Stanisława Małachowskiego we Wrocławiu. Zakupionymi produktami były m.in. ciepłe skarpety, żele do mycia, szampony, mydła w płynie oraz maszynki do golenia. W piątek 17 grudnia 2021 r. zakupione produkty dostarczyli uczniowie klasy 1TEB wraz z wychowawczynią.

Czwarta akcja…

W środę 15 grudnia 2021 r. przekazaliśmy Zespołowi „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu produkty spożywcze z długim terminem przydatności oraz chemię gospodarczą w ramach świątecznej paczki dla pani Marioli. Kim jest pani Mariola? To wrocławska seniorka w trudnej sytuacji materialnej, która zmaga się z licznymi chorobami. Główny cel niniejszej akcji – Podziel się dobrem!

Piąta akcja…

Mikołaj dla kociaka! – to ostatnia akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego ZS18. Od połowy grudnia zbieraliśmy karmę i żwirek dla kotów wolnożyjących będących pod opieką Fundacji Kocie Życie. Zebrane produkty zostały przekazane Zespołowi „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, który mieści się przy ulicy Kołątaja 20 we Wrocławiu.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie wszystkich świątecznych akcji.
JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY!!!
Samorząd Uczniowski ZS18

Skip to content