Home » Aktualności » Mamy IV oraz XIII miejsce w Polsce!

Mamy IV oraz XIII miejsce w Polsce!

22 kwietnia 2022 r. w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie odbył się finał PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych. Dwie turbiny wykonane przez uczniów Zespołu Szkół nr 18 walczyły o podium. I udało się…! Mamy kolejny sukces!!!

Otóż turbina wiatrowa „ZMW” wykonana przez Dominika Pawłowskiego, Macieja Dębniewskiego oraz Dawida Turowskiego zajęła IV miejsce w Polsce!. Natomiast turbina „Młyn” wykonana przez ucznia klasy pierwszej Kacpra Holaka zajęła XIII miejsce w Polsce!

Obie drużyny rywalizowały z 29 drużynami z całej Polski, które dostały się do ścisłej czołówki w kategorii szkół ponadpodstawowych. Jak na finał przystało rywalizacja była bardzo…. zacięta. Jednak się udało!!! Mamy IV miejsce, z 150 punktami na koncie oraz XIII miejsce z 66 punktami!!! Przypomnijmy, odbyło się osiem eliminacji regionalnych, zostało zbudowanych 351 turbin wiatrowych, 1038 uczestników oraz 54 drużyny zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału.

Wystawione maszyny brały udział w trzech konkurencjach: „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”, „Największa moc” oraz „Obroty przy obciążonym wale maszyny”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Warszawy oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 7:00 rano, a wróciliśmy o 23:50!!!

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Skip to content