Home » Aktualności » Mamy IX miejsce w Polsce!

Mamy IX miejsce w Polsce!

10 czerwca 2022 r. w Instytucie Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcyjnego – Fizyka w ruchu. Główną ideą projektu było przedstawienie zagadnień fizycznych, zawartych w podstawie programowej sposób niekonwencjonalny, ciekawy, a zarazem bardzo praktyczny. Zdobyta wiedza z fizyki, smykałka techniczna oraz ogromne pokłady pomysłowości i kreatywności pozwoliły uczniom zaprojektować i zbudować pojazdy napędzane… pułapką na myszy!

Wyzwaniem konstrukcyjnym w pierwszej edycji było zaprojektowanie i skonstruowanie pojazdu napędzanego wyłącznie pułapką na myszy, który pokona dystans 12 metrów, w jak najkrótszym czasie.

Zespół Szkół nr 18 reprezentowały trzy pojazdy, które dzielnie walczyły o podium. I udało się …! Mamy kolejny sukces! Pojazd wykonany przez Piotra Inglota z klasy 1TEB potrzebował 12:93 sekund na pokonanie 12 metrów! Drugi pojazd wykonał Damian Bagiński z klasy 2TEA, a trzeci pojazd należał do Szymona Jurasika z klasy 2TMC. Ze względu na duże zainteresowanie, w szkole zostały przeprowadzone eliminacje 🙂

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich pojazdów, za wyjazd do Poznania oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 6:50 rano, a wróciliśmy o 17:10!!!

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

 

Skip to content