Home » Aktualności » Wyjście na politechnikę

Wyjście na politechnikę

W dniach 19-20.09 klasy 3TEO, 3TMB oraz 2TMA pod opieką p.Beaty Mikos-Złockiej, p.Eweliny Oleszkiewicz oraz p. Ewy Cieślar  uczestniczyły w warsztatach  na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia odbywały się na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Katedry Górnictwa w ramach Dośląskiego Festiwalu Nauki. Młodzież wysłuchała wykładu na temat  “Innowacyjne technologie w eksploatacji surowców krytycznych i strategicznych.” Po zakończonym wykładzie uczniowie  mieli okazję sterować robotem jeżdżącym w korytarzach  kopalniach.  Robot ten jest wykorzystywany do tworzenia modeli korytarzy w 3D.
Pokazane też zostały drony do monitoringu terenów kopalni odkrywkowych. Uczniowie  dowiedzieli się również jak bardzo różni się wentylacja pomieszczeń od wentylacji kopalni, gdzie trzeba doprowadzić powietrze górnikom nawet w bardzo odległe sekcje.

Skip to content