Home » Aktualności » Festiwal Nauki 2022 w… naszej Szkole!

Festiwal Nauki 2022 w… naszej Szkole!

„Liczy się NAUKA” – pod tym hasłem odbył się XXV Dolnośląski Festiwal Nauki 2022.

20 września 2022 r. w naszej Szkole odbył się Interaktywny Pokaz w ramach XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022. Pierwszy pokaz poprowadził ppłk dr Mirosław Meńkarski z Akademii Wojsk Lądowych, wydział Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu. Tytuł warsztatów brzmiał: „Ćwiczenia skocznościowe oraz koordynacji ruchowej w treningu sportowym. Nauczanie wybranych elementów wojskowego systemu walki”. Podczas pokazu uczniom przedstawione zostały gry i zabawy ruchowe, które wykorzystuje się do nauki podstawowych elementów walki w bliskim kontakcie i obrony w zmiennych sytuacjach zagrożenia. Zademonstrowane zostały różne sposoby obezwładnienia agresywnych przeciwników.

Drugi pokaz poprowadził dr Łukasz Rogowski z Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu. Tytuł warsztatów brzmiał: „Serce ze stali, szkielet z adamantytu”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wzmocnić serce, mięśnie czy kości oraz jak zrobić to optymalnie dla danego wieku. Dodatkowo w trakcie pokazu zostały przedstawione i omówione zagadnienia: fizjologii wysiłku fizycznego, funkcjonowania układu krążenia oraz mięśniowego. Uczniowie dowiedzieli się również jak odpowiednio monitorować wysiłek.

Trzeci pokaz poprowadziła dr inż. Danuta Figurska – Ciura  z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wydział Biotechnologia i Nauk o Żywności. Tytuł warsztatów brzmiał: „Zaburzenia odżywiania – fakty i mity”. Uczniom przedstawione zostały problematyki związane z występowaniem zaburzeń odżywiania wśród młodzieży, ich charakterystyki, przyczyn, rozpoznawania i leczenia oraz profilaktyki. Uczniowie poznali fakty i mity na temat zaburzeń odżywania, identyfikowali i rozpoznawali symptomy zaburzeń odżywiania. A przede wszystkim poznali sposoby racjonalnych działań w ramach pomocy osobom chorym.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy gościli u nas wykładowców z wyższych uczelni.

Koordynatorami niniejszego wydarzenia były p. Diana Grycenr oraz p. Renata Zalewska.

Skip to content