Home » Aktualności » Mamy VIII miejsce w Polsce!!!

Mamy VIII miejsce w Polsce!!!

Mamy kolejny sukces!!!

W piątek 4 listopada 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 18 uczestniczyli w finale „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2022”, który odbył się na PGE Narodowym. Naszą Szkołę reprezentowała jedna drużyna (Mizu), która wcześniej przeszła pomyślnie eliminacje.

Otóż turbina wodna wykonana przez Adama Banasia, Mateusza Pardę oraz Szymona Sobusia z klasy 3TMC o nazwie Mizu zajęła VIII miejsce w finale „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2022″. Przypomnijmy, że turbina wodna o nazwie Mizu zajęła III miejsce w konkurencji wydajność w Eliminacjach Regionalnych w ZS18 – zapewniając sobie awans do finału.

Awans do finału wywalczyło 52 drużyn z całej Polski (22 drużyn ze szkół podstawowych oraz 30 drużyn ze szkól ponadpodstawowych). Jak na finał przystało rywalizacja była baaaardzo zacięta. Jednak się udało!!! W Klasyfikacji Generalnej „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2022″ w kategorii – szkoły ponadpodstawowe – turbina Mizu zajęła VIII miejsce w Polsce!!!

Przypomnijmy, że opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska oraz p. Mirosław Marcińczak – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Warszawy oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 5:30 rano, a wróciliśmy o 00:30!!! Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Gratulujemy!!!

Skip to content