Home » Aktualności » „Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”, czyli spotkanie z dietetykiem

„Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”, czyli spotkanie z dietetykiem

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy spotkania warsztatowe z dietetykiem. 3 listopada w zajęciach wzięły udział dwie klasy: 1TO i I TMB. Tematem warsztatów były najczęściej popełniane błędy żywieniowe u młodzieży, jak czytać etykiety produktów, aby unikać niezdrowych napojów i przekąsek, jak niebezpieczne są napoje „energetyki”. Uczniowie dowiedzieli się też, jak i jakie spożywać posiłki, aby zachować odpowiednią wagę ciała, żyć w zdrowiu i mieć energię.

Po części teoretycznej młodzież przygotowała (zachowując higieniczne warunki) zdrowe, smaczne napoje izotoniczne, koktajl energetyczny i musli. A wszystko było pyszne!

Skip to content