Home » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”. Organizatorem niniejszego konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Testy konkursowe zawierały 25 pytań testowych i część opisową. Udział w konkursie dostarczył uczniom nie tylko rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki.
Konkurs odbył się na początku marca, natomiast na oficjalne wyniki trzeba było poczekać aż do 20 kwietnia 2023 r. Jednak warto było czekać, gdyż w kategorii konkursowej „Żak” – wśród uczniów klas II-IV szkół ponadpodstawowych mamy sześciu wyróżnionych Mateusz Parda (3TMC), Frydlewicz Szymon (4TOE), Szymon Sobuś (3TMC), Plotnikov Tymur (2TEA), Tomasz Motyka (4TOE) oraz Dariusz Kociołek (3TEB). Natomiast w kategorii konkursowej „Junior” – uczniów klas I szkół ponadpodstawowych mamy jedno wyróżnienie, które przypadło Szymonowi Kluzowiczowi (1TEA).

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content