Home » Aktualności » Ukraińscy uczniowie sprawdzili swoją znajomość języka polskiego

Ukraińscy uczniowie sprawdzili swoją znajomość języka polskiego

7 czerwca, o godzinie 8.00, w sali 111 nasi ukraińscy uczniowie z dwóch klas przygotowawczych rozwiązywali test diagnostyczny, w którym mogli się wykazać znajomością języka polskiego na poziomie podstawowym. Przypomnijmy, że we wrześniu większość z młodych uchodźców, którzy trafili do nas do szkoły, w ogóle nie znała naszego języka. Dzisiaj, po przeszło 200 godzinach lektoratu ukraińscy uczniowie mówią i piszą w języku polskim coraz lepiej. Niestraszne im też podstawy gramatyki i ortografii.
Koniec roku szkolnego tuż, tuż. Przed uczniami naszych dwóch klas przygotowawczych wybory dalszej ścieżki edukacyjnej. Życzymy im jak najlepszych decyzji!
Pozdrawiamy 🙂
Skip to content