Home » Aktualności » Festiwal Nauki 2023 w… naszej Szkole!

Festiwal Nauki 2023 w… naszej Szkole!

„NAUKA Porusza” – pod tym hasłem odbył się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki 2023

13 września 2023 r. w naszej Szkole odbył się Interaktywny Pokaz w ramach XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2023. Pierwszy pokaz poprowadził ppłk dr Mirosław Meńkarski z Akademii Wojsk Lądowych, wydział Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu. Tytuł warsztatów brzmiał: „Gry i zabawy z oporem własnego działania (nauka wybranych elementów samoobrony)”. Podczas pokazu uczniom przedstawione zostały gry i zabawy ruchowe, które wykorzystuje się do nauki podstawowych elementów walki w bliskim kontakcie i obrony w zmiennych sytuacjach zagrożenia. Zademonstrowane zostały różne sposoby obezwładnienia agresywnych przeciwników. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy gościli ponownie ppłk dr Mirosława Meńkarskiego. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólne ćwiczenia!

Koordynatorami niniejszego wydarzenia były p. Diana Grycner oraz p. Renata Zalewska.

Skip to content