Home » Aktualności » Dzień Otwarty w LEO

Dzień Otwarty w LEO

Uczniowie klasy 2TEO wraz z opiekunami, panią Joanną Rychter oraz panią Renatą Zalewską, wzięli udział w LEO – czyli Dniu Otwartym w Laboratorium Energetyki Odnawialnej. Po powitaniu przez kierownika Laboratorium LEO, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które rotacyjnie uczestniczyły w zajęciach. Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in.: kolektory słoneczne płaskie, próżniowe oraz skupiające, instalacje fotowoltaiczne on-grid i off-grid, stację meteorologiczną oraz turbiny wiatrowe.

Dodatkowo, otrzymali również cenne informacje na temat magazynowania ciepła, chłodu, energii elektrycznej oraz energetyki wodnej. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu pani Małgorzaty Szymańskiej, która zgłosiła uczniów do udziału w LEO.

Skip to content