Home » Aktualności » Maturzyści z kl. IV TE na wystawie dzieł Brueghlów

Maturzyści z kl. IV TE na wystawie dzieł Brueghlów

Miasto Wrocław gości największą jak dotąd wystawę w Polsce! Takiej jeszcze nie było i już nie będzie. Poświęcona artystycznej dynastii Brueghel, zatytułowana „Rodzina Brueghlów”. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego” zasłużyła na miano wyjątkowego wydarzenia, bo pozwoliła na obejrzenie dzieł z prywatnych kolekcji z całego świata, niedostępnych lub nigdy wcześniej niewystawianych. Ekspozycja zaprezentowana została w Pałacu Królewskim we Wrocławiu. Zwiedzających powitał w kilku językach ogromny baner widniejący przed wejściem do Zamku Królewskiego. Na początku maturzyści zostali uraczeni jednym z najsłynniejszych dzieł sztuki flamandzkiej. To “Zmartwychwstanie” Pietera Brueghela Starszego z 1563r. Prezentowanych było ponad 100 dzieł jednej rodziny, powstałych w przeciągu 200 lat. Wszystkie dzieła wystawiane są w Polsce po raz pierwszy i jest to tak naprawdę jedyna okazja, aby je zobaczyć. Albowiem w znakomitej większości pochodzą z prywatnych kolekcji z całego świata.

Skip to content