Home » Aktualności » Święto Edukacji Narodowej w naszej Szkole!

Święto Edukacji Narodowej w naszej Szkole!

Święto Edukacji Narodowej. Sala 208 wypełnia się Pracownikami naszej Szkoły. Czekaja ich dwie niespodzianki. Pierwszą przygotował Samorząd Uczniowski. Zadaniem Dyrekcji było rozpoznanie nauczycieli na ich zdjęciach – zarówno z dzieciństwa, jak i z młodości. Konkurs poprowadzili: Elżbieta Nowaczyk (kl. 3TSA) oraz Igor Dżoń (kl. 2TME). Uczestnicy zmagali się w trzech etapach: pierwszy był testem próbnym zwany „zwierzątkowym”, drugi etap to rozpoznanie nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa, a w trzecim drużyny miały za zadanie rozpoznać nauczycieli na ich zdjęciach z młodości. Dużo było śmiechu, dożo też… łamania długopisów. Wygrała Pani dyr. Elżbieta Wachowska-Karaśkiewicz. Gratulujemy! A druga niespodzianka? Hmmm…Pamiętacie zdjęcia z próby? !4 października nadeszła chwila prawdy! Marynarki i krawaty za kulisy, kołnierze podniesione i start! Uczniowie kl. III TE, pod kierunkiem p. Edyty Sidor, przygotowali piosenkę na finał uroczystości obchodzonej z okazji Święta Edukacji Narodowej. Soliści to Wiktor Jamborski i Bartek Ostryżniuk. Towarzyszą im: Mateusz Sobczak, Adam Dajek, Damian Osuszek i Kacper Boguszewski. Za pulpitem usiadł nieoceniony dźwiękowiec – Grzesiu Janik! A oto tekst piosenki:

„Wczoraj było niebezpiecznie,
potworny strach
I bardzo spociłem się!
Z matmy sprawdzian, ja nie napisałem nic.
Bo gdzieś zgubiłem swój żel!

Inni byli lepsi na sprawdzianie tym,
Lecz żaden nie pachniał jak ja!
I choć warunkową już promocję mam,
Jakie to znaczenie dziś ma?

Nieważne
Kto z nas zda,
Kto szansę ma,
Ważne, że
Jesteśmy przystojni!
Dziewcząt wrzask,
Kobiet wzrok,
Fleszy błysk,
To My:
Ci przystojni!

W tamtym roku nam nie poszło, lecz każdy z nas
Z dobrej strony pokazał się!
Wprawdzie na religii, lecz i tam ważny fart
Każda piątka tak liczy się

Nieważne
Kto z nas zda,
Kto szansę ma,
Ważne, że
Jesteśmy przystojni!
Dziewcząt wrzask,
Kobiet wzrok,
Fleszy błysk,
To My:
Ci przystojni!

Choć znów nie zdamy, każdy dobrze wie,
Że za jakiś czas
Gra o sukces zacznie się!
Ze swojej strony przyrzekamy, że
Na kolejny rok
Będziemy gotowi!

Nieważne
Kto z nas zda,
Kto szansę ma,
Ważne, że
Jesteśmy przystojni!
Dziewcząt wrzask,
Kobiet wzrok,
Fleszy błysk,
To My:
Ci przystojni!”

 

Po piosence zespól razem z przedstawicielami Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia:

“Szanowni Państwo!

Przyjmijcie, proszę, od nas najpiękniejsze życzenia z głębi serca płynące, czekające spełnienia. Niechaj kłopoty znikną, sukcesów przybędzie, niechaj zdrowie dopisze, a szczęście się przędzie. Wszystkim, co najpiękniejsze, dobre, wymarzone, niechaj będzie wnet Państwa życie obdarzone.

Wszystkiego najlepszego!”

Skip to content