Home » Aktualności » Niecodzienna lekcja tolerancji

Niecodzienna lekcja tolerancji

Dnia 11.12.2013r. o godz. 11:00 w Prywatnym Salezjańskim LO we Wrocławiu przy ul. Młodych Techników 17 we Wrocławiu uczniowie kl. I TO oraz uczeń kl. III TE, który jest uczestnikiem konkursu fotograficznego „Prawa człowieka do kultury”, wraz z p. Edytą Sidor wzięli udział w Gali Finałowej VI Dolnośląskiego Forum Możliwości. To zwieńczenie projektu dotyczącego sytuacji osób niepełnosprawnych w ich realnych możliwości uczestnictwa w życiu społecznym. Pojawia się bowiem wiele pytań: Jak człowiek niepełnosprawny postrzegany jest przez społeczeństwo? Czy potrafimy zadbać o to, by ludzie niepełnosprawni nie czuli się osamotnieni? W jaki sposób pomagamy im uczestniczyć w życiu społecznym? Czy mają dostęp do kultury? Czy mogą tworzyć kulturę?… Goście Finałowej Gali najpierw obejrzeli dokument zdjęciowy ukazujący 6-letnią historię Dolnośląskiego Forum Możliwości , a następnie kilka etiud teatralnych ilustrujących problemy wynikające z wcielania w życie zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Aktorami wszystkich spektakli były osoby z zespołem Downa. Etiudy miały w sobie wiele symboliki, ale wszystkie były wołaniem o zrozumienie dla ludzi niepełnosprawnych umysłowo. To była dla widzów bardzo ważna i poruszająca lekcja tolerancji.

Skip to content