Home » Aktualności » „Zmieniaj nawyki – nie klimat’’

„Zmieniaj nawyki – nie klimat’’

Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu i związanym z tym konkursu ekologicznego pt. „Zmieniaj nawyki – nie klimat’’ ogłoszonym przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Szkołę będą reprezentować uczniowie klasy I TE (którzy tworzą ekozespół o nazwie Ekoelektrycy) pod opieką Pani Diany Grycner oraz Elżbiety Selwy.

Chcemy uczestniczyć na co dzień w działaniach na rzecz ograniczenia zmian klimatu. W tym celu odbędzie się zbiórka elektroodpadów (w lutym, marcu oraz kwietniu) – jej wyniki będą liczone do Ligi Klas.

O tym, co jest zaliczane do elektroodpadów oraz o terminach i organizacji zbiórki w szkole dowiecie się z tablic informacyjnych na korytarzu I piętra koło sali 116 oraz ze strony internetowej naszej szkoły.

A oto lista zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), który będziemy zbierać w szkole:

1.Wielkogabarytowe urządzenia AGD: chłodziarki, lodówki,zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory.

2.Małogabarytowe urządzenia AGD: odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi.

3.Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne – tradycyjne i komórkowe.

4.Sprzęt RTV: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne.

5.Sprzęt oświetleniowy: świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze oraz żyrandole.

6.Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia , narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki.

7.Zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych, automaty na żetony.

8.Przyrządy medyczne: sprzęt do dializoterapii, radioterapii, badań kardiologicznych, wentylacji płuc, zamrażarki laboratoryjne, testery płodności i inne elektryczne urządzenia medyczne.

9.Przyrządy do kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne.

10.Automaty do wydawania: napojów, słodyczy oraz bankomaty.

zmieniaj_nawyki

Skip to content