Home » Aktualności » Sukces Kacpra Boguszewskiego i Bartosza Ostryżniuka!

Sukces Kacpra Boguszewskiego i Bartosza Ostryżniuka!

Po zaproszeniu uczniów dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału we współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego konkursie na Uczniowski Mini Projekt zostało zgłoszonych 350 prac. Jury wybrało do realizacji 150, w tym… projekt uczniów reprezentujących branżę elektryczną: Kacpra Boguszewskiego i Bartosza Ostryżniuka zatytułowany: „Modernizacja (projekt i wykonanie) przedniego  pneumatycznego zawieszenia motocyklu własnej konstrukcji, wyposażonego w dodatkowy układ pompowania kół wraz z możliwością pomiaru ciśnienia”. Opiekunem merytorycznym realizacji projektu był p. prof. Ryszard Gaweł, a doradczynią w dziedzinie retoryki i autoprezentacji – p. prof. Edyta Sidor.

Finał Konkursu odbył się 26 III 2015 roku w gmachu Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 19B. Uczniowie zaprezentowali tam realizację projektu, a następnie byli egzaminowani (podobnie jak magistranci broniący swoich prac magisterskich) przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego.

Projekt Kacpra i Bartka wzbudził ogromne zainteresowanie i emocje. Zaprezentowali swoją pracę bardzo profesjonalnie. Towarzyszył im kolega z klasy – Grzegorz Janik, który podczas ich wystąpienia odpowiedzialny był za pokazanie prezentacji multimedialnej. Autorom projektu kibicowali opiekunowie projektu oraz koledzy z klasy: Damian Osuszek i Karzysztof Skawiński, którzy pomogli w transporcie motocyklu. Sekundowali także: Artur Glenc z klasy II TO oraz Norbert Basiński, Patryk Karga, Artur Pietrzyk, Paweł Wicherski i Maciej Zdunek z kl. I TME!

Występ zakończył się sukcesem – Kacper i Bartek zajęli III miejsce! GRATULUJEMY!

Tekst – E. Sidor, fot. – E. Sidor i R. Gaweł

Skip to content