Home » Aktualności » Wycieczka uczniów klas III ZSZ po Dolnym Śląsku

Wycieczka uczniów klas III ZSZ po Dolnym Śląsku

W dniu 16 kwietnia 2014 r. uczniowie trzecich klas zasadniczej szkoły zawodowej pojechali na wycieczkę po Dolnym Śląsku.

Pierwszym miejscem na trasie wycieczki było Muzeum w Gross Rosen w Rogoźnicy. Uczniowie poznali historię obozu pracy. Z zaciekawieniem i powagą obejrzeli film z fragmentami wywiadów przeprowadzonych z ocalałymi więźniami oraz zostali oprowadzeni przez przewodniczkę po najważniejszych miejscach obozu.

Z Rogoźnicy, po chwili odpoczynku w autokarze, dotarli do kolejnego miejsca na trasie wycieczki, gdzie czekały na nich atrakcje i ciekawa historia Zamku Książ, który urzeka odrestaurowanymi komnatami. Po ponad godzinnym zwiedzaniu komnat, podziemi i ogrodów z chęcią zjedli pierogi w restauracji zamkowej.

W drodze powrotnej do Wrocławia czekała ostatnia atrakcja – Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Oprócz okazałych parowozów i lokomotyw uczniowie obejrzeli wystawę historycznych maszyn i urządzeń przemysłowych.

Do Wrocławia wrócili późnym popołudniem bardzo zmęczeni, ale zadowoleni. Nauczyciele byli dumni z wzorowej postawy młodzieży podczas wycieczki.

Tekst i fot. – M. Plan

Skip to content