Home » Aktualności » Technicy zakończyli ROK SZKOLNY 2014/2015!

Technicy zakończyli ROK SZKOLNY 2014/2015!

26 czerwca 2015r. o godzinie 9:30 uczniowie naszego technikum zebrali się po raz ostatni w tym roku szkolnym, by dokonać podsumowania całorocznej pracy. Do zebranych Dyrektor Zespołu Szkół nr 18 – p. Piotr Lusar.

Następnie na środek poproszeni zostali uczniowie, którzy nie mieli sobie w tym roku  równych: Damian Becmer – uczeń klasy IITME, Artur Glenc – uczeń klasy II TO oraz Maciej Zdunek – uczeń klasy ITME to uczniowie technikum, których średnia ocen znacznie przekroczyła 5.0. Nagrody wręczył Pan dyr. Piotr Lusar, p. wicedyrektor Danuta Matuszewska, p. wicedyrektor Elżbieta Wachowska-Karaśkiewicz oraz wychowawcy zwycięskich uczniów – p. prof. Ewa Zawalska, p. prof. Monika Winiarska i p. prof. Edyta Sidor.

Następnie uhonorowano uczniów, którzy również zasłużyli na szczególne wyróżnienie, otrzymując świadectwa z czerwonym paskiem. Byli to Łukasz Konarski i Paweł Szkudlarek z klasy III TME oraz uczeń klasy IITE Kacper Lesiewicz. Nagrody wręczyli: Dyrekcja oraz wychowawczynie klas – p. prof.  Renata Grzybowska i p. prof. Irena Sikorska.

Kolejnymi nagrodzonymi byli najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach. Kolejno:

 • Wiktor Fic z kl. IIITE – wychowawczyni ucznia – p. prof. Zofia Bronowicka ,
 • Krzysztof Mosiewicz i Paweł Szczypiński z kl. TME, – wychowawczyni uczniów- pani Renata Grzybowska,
 • Jakub Zych z kl. III TO – wychowawczyni ucznia- p. prof. Alicja Krakowiak – Gładki,
 • Patrycja Cichalewska, Jakub Sitarski, Sebastian Włoszczyński z kl. IIT E – wychowawczyni ucznia- p. prof. Irena Sikorska,
 • Przemysław Frączek, Patryk Chowański, Tomasz Suchowiejko z kl. IITME – wychowawczyni ucznia- p. prof. Ewa Zawalska
 • Przemysław Bartyzel i Paweł Bobola z kl. IITO IITME – wychowawczyni ucznia- p. prof. Monika Winiarska
 • Krzysztof Miziniak, Konrad Gruszka, Radosław Cedro, Jakub Kumor, Mateusz Olszewski oraz Patryk Lewandowski z kl. ITE I- wychowawczyni ucznia- p. prof. Beata Jamrosz
 • Norbert Basiński oraz Paweł Wicherski z kl. ITME IITME – wychowawczyni ucznia- p. prof. Edyta Sidor
 • Sebastian Strzelecki z kl. ITO, wychowawca- pan Ryszard Gaweł

Druga część uroczystości to nagrodzenie uczniów, którzy odnieśli sukces w licznych konkursach i projektach. I tak wręczono nagrody:

 • uczniom klasy IITE: Patrycji Cichalewskiej , Kacprowi Lesiewiczowi, Jakubowi Sitarskiemu i Sebastianowi  Włoszczyńskiemu za wykonanie najlepszego Uczniowskiego Mini Projektu Badawczego w Zakresie Innowacyjnego Zastosowania w Praktyce Wiedzy z Obszaru Nauk Przyrodniczych w Zakresie Chemii, którzy pracowali pod opieką p. prof. Diany Grycner,
 • uczniom klasy IIITME: Krzysztofowi Mosiewiczowi, Igorowi Dżoniowi i Łukaszowi Konarskiemu za koncepcję i wykonanie Uczniowskiego Mini Projektu Badawczego w Zakresie Innowacyjnego Zastosowania w Praktyce Wiedzy Obszaru Nauk  Przyrodniczych w Zakresie Fizyki, którzy pracowali pod opieką p. prof. Renaty Grzybowskiej,
 • uczniom  klasy IITME: Krzysztofowi Łętowi, Michałowi  Kowalikowi, Tomaszowi Kordiakowi i Piotrowi Wajsowiczowi za zajęcie I miejsca w międzyszkolnym konkursie E-Biznes na prototyp gry planszowej, którzy pracowali pod opieką p. prof. Tomasza Jarosza,
 • uczniowi klasy IITO- Arturowi Glencowi za wsparcie Uczniowskiego Mini Projektu Badawczego w Zakresie Innowacyjnego Zastosowania w Praktyce Wiedzy z Obszaru Nauk Elektrycznych, który pracował pod opieką p. prof. Ryszarda Gawła,
 • uczniowi klasy IITME- Damianowi Becmerowi  za zajęcie I miejsca oraz uczniowi klasy IITE- Krzysztofowi Rogali za zajęcie III miejsca w etapie regionalnym konkursu “Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanym przez Państwowa Inspekcję Pracy, którzy pracowali pod opieką pani Zofii Bronowickiej,
 • uczniom klasy ITE – Krzysztofowi Miziniakowi, Mateuszowi Olszewskiemu i Patrykowi Lewandowskiemu za zajęcie I miejsca w szkolnym etapie konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA  PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”           oraz reprezentowanie szkoły w etapie regionalnym, którzy pracowali pod opieką pai Anny Karczmarek i Lucyny Doleckiej,
 •  uczniom klasy IIITME – Krzysztofowi  Mosiewiczowi i Kamilowi Maciasowiczowi za zajęcie I miejsca oraz uczniom klasy ITME – Dominikowi Łasińskiemu i Arturowi Pietrzykowi za zajęcie III miejsca w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, którzy pracowali pod opieką p. prof. Izabeli Omelaniuk, p. prof. Małgorzaty Bieleckiej i p. prof. Joanny Maciejak,
 • uczniowi klasy ITE – Maciejowi Zdunkowi, uczniowi klasy II TO Jakubowi Schulzowi oraz uczniowi klasy ITO – Michałowi Sawidisowi  za zajęcie kolejno I, II i III miejsca w szkolnym etapie  XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej , którzy pracowali pod opieką p. prof. Diany Grycner i p. prof. Elżbiety Zerger,
 • uczniom klasy ITME: Maciejowi Zdunkowi i Norbertowi Basińskiemu, zwycięzcom szkolnego etapu OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ oraz reprezentantom Szkoły w etapie diecezjalnym, którzy pracowali pod opieką p. prof. Katarzyny Stachów,
 • najlepszym sportowcom, reprezentantom szkoły.

Kolejna część uroczystości przyniosła wiele emocji, ponieważ Samorząd Uczniowski, pracujący pod opieką p. prof. Renaty Grzybowskiej, podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2014/2015. Imponująca aktywność SU przełożyła się na olbrzymie ilości zebranych grosików, makulatury, baterii oraz książek dla dzieci, liczne akcje charytatywne oraz konkursy i metamorfozy szkoły.

Najbardziej jednak oczekiwanym momentem było ogłoszenie wyników Ligi Klas. Ale to wydarzenie opiszemy w kolejnej relacji.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 przebiegło w uroczystej i radosnej atmosferze. Powagi uroczystości dodawała obecność sztandaru Szkoły. W skład pocztu sztandarowego weszli uczniowie klasy ITME: Igor Romaniewicz, Norbert Basiński oraz Paweł Wicherski dowodzeni przez p. prof. Ryszarda Otockiego. Całość poprowadzili: Daniel Kuciej – uczeń klasy IITME oraz Oskar Łokietko -uczeń klasy IIITE. Za techniczną obsługę odpowiadał uczeń klasy IITME – Aleksander Kaźmierczak. Uroczystość przygotowały: p. prof. Beata Jamrosz i p. prof. Renata Grzybowska.

I to już wszystko w tym roku. Po tak intensywnej pracy wszyscy zasłużyli na odpoczynek. Życzymy udanych wakacji!

Tekst – B. Jamrosz, fot. – M. Jama, J. Sitarski

Skip to content