Home » Aktualności » Bal Studniówkowy 2016

Bal Studniówkowy 2016

Wieczorem 15 stycznia, dokładnie 112 dni przed MATURĄ 112 osób wzięło udział w corocznym  Balu Studniówkowym, który był wyjątkowy, gdyż w tym roku wychowawcom klas maturalnych: p. Renacie Grzybowskiej – Wychowawczyni klasy IV TME, p. Alicji Krakowiak-Gładki – Wychowawczyni klasy IV TO oraz p. Zofii Bronowickiej – Wychowawczyni klasy IV TE udało się zmobilizować prawie wszystkich maturzystów!!!

Każdego przybyłego Nauczyciela, przy wejściu do pięknie udekorowanej Sali witali wybrani uczniowie, z symbolicznym tulipanem.

Konferansjerzy z klasy IV TME Łukasz Konarski oraz Igor Dżoń podziękowali wszystkim Nauczycielom za dotychczasowy trud nauczania i wyrozumiałość, wręczono więc kwiaty na ręce naszej Dyrekcji i Wychowawców. Zgodnie z polską, wieloletnią tradycją po powitaniu gości, o oficjalne otwarcie balu poproszono Pana Dyrektora Piotra Lusara, który swoje krótkie przemówienie zakończył słowami „POLONEZA CZAS ZACZĄĆ” W dwóch grupach pod czujnym okiem Pani Dyrektor Ireny Penińskiej, która przygotowywała młodzież do tego układu, uczniowie bardzo przejęci, wcześniej wręczając czerwoną różę swojej partnerce , zatańczyli staropolski taniec.

Po polonezie, zjedzeniu smacznego obiadu, uczniowie klasy IV TME, pod kierunkiem niezawodnego Łukasza Konarskiego przedstawili spontaniczną scenkę rodzajową z życia maturzystów, ku uciesze wszystkich zgromadzonych gości. Później nastąpiła sesja zdjęciowa poszczególnych klas maturalnych, zarówno z Wychowawcami jak i z partnerkami.

Dodatkowo podczas balu maturalnego obecny był reporter z Gazety Wrocławskiej, który uwiecznił tańczących maturzystów.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9296786,studniowka-technikum-nr-3-tak-bawili-sie-maturzysci-z-technikum-nr-3-we-wroclawiu-zdjecia,id,t.html

Czas mija nieubłaganie, jeszcze nie zatarł się w pamięci uczniów dzień, kiedy to po raz pierwszy  pojawili się w murach naszej Szkoły, a to już niedługo przyjdzie się im pożegnać… Świadomi tej nieuchronnej chwili uczniowie – uśmiechnięci, wyjątkowo eleganccy, ze ślicznymi partnerkami, przeżywali tę niezwykłą noc, czego najlepszym dowodem jest to, że do białego rana, prawie do końca, pozostała większość młodzieży wraz ze swoimi Wychowawcami.

Wszystkim maturzystom dziękujemy za piękny bal maturalny oraz trzymamy już kciuki za zdanie egzaminu maturalnego!

 

Tekst – A. Krakowiak-Gładki, fot. – R. Grzybowska, J. Duda

Skip to content