Home » Aktualności » Uczniowie klas I TMM, II TMA i IV TOD obejrzeli „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Uczniowie klas I TMM, II TMA i IV TOD obejrzeli „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Na stronie https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/dywizjon-303-historia-prawdziwa-piotr-adamczyk-maciej-zakoscielny-jan-wieczorkowski-i/0hejse7 czytamy: „Nazywano ich “Aniołami Zemsty”. Walczyli pod brytyjskim niebem z niemieckim najeźdźcą i gdyby nie oni losy II wojny światowej mogłyby wyglądać zupełnie inaczej. Piloci Dywizjonu 303 to polscy bohaterowie, którzy wreszcie doczekali się filmu opowiadającego ich historię. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.”

Zarówno tematyka, jak i obsada nie mogły nie skusić naszych uczniów do obejrzenia tego filmu, dlatego 27 września 2018 r.  młodzież z klas I TMM, II TMA i IV TOD wraz z paniami: A. Mikołajczak, M. Semaniuk, E. Sidor i  W. Hadziewicz udała się do kina „Helios”. Film uczniów nie rozczarował. Nie tylko gra aktorów, ale także zdjęcia i muzyka zasługiwały na to, by go obejrzeć. Wszyscy byli zdania, że naprawę warto zobaczyć ten film.

Tekst – E. Sidor, fot. – M. Semaniuk

Skip to content