Home » Aktualności » PGE Turniej Maszyn Wodnych i Wiatrowych – eliminacje regionalne

PGE Turniej Maszyn Wodnych i Wiatrowych – eliminacje regionalne

1 kwietnia 2022 r. Zespół Szkół nr 18 był Gospodarzem Eliminacji Regionalnych PGE Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych. Gościliśmy ponad 30 drużyn ze szkół podstawowych i ponad 50 szkół ponadpodstawowych.

Każda z drużyn zbudowała (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) model turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Wystawione maszyny brały udział w trzech konkurencjach: „ Największa moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin oraz za miłą atmosferę podczas eliminacji regionalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał opiekun SU wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych –   p. Mirosławem Marcińczakiem, p. Stanisławem Żurawskim, p. Zbigniewem Jarczakiem oraz p. Kamilem Łodygowskim.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!
Finalistom życzymy powodzenie!

Skip to content