Home » Aktualności » V miejsce w strefie Centrum naszej reprezentacji w tenisie stołowym chłopców

V miejsce w strefie Centrum naszej reprezentacji w tenisie stołowym chłopców

10 lutego w 5 liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kuronia rozegrane zostały zawody sportowe w tenisie stołowym Strefy Centrum. Zgłosiło się 15 szkół ponadpodstawowych, które zostały podzielone na 4 grupy (3 grupy 4 drużynowe i jedna grupa 3 drużynowa. ZS 18 trafił do grupy 4 drużynowej. Nasza reprezentacja spisała się znakomicie wygrywając wszystkie trzy mecze w grupie i z pierwszego miejsca awansowała do półfinałów. Tam jednak w systemie pucharowym przegraliśmy mecz, który wyeliminował nas z dalszej części zawodów. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce w strefie Centrum. Zawody rozgrywano na 8 stołach.

Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Szwarczyński Arkadiusz klasa 4 TCU kapitan drużyny, Buchta Jakub uczeń klasy 1 TC oraz Suprun Mykyta uczeń z Ukrainy klasa 1 UB.

Uczniowie czuli pewien niedosyt z osiągniętego wyniku i zapowiadają lepsze miejsce w przyszłym roku.

Opiekunem drużyny był nauczyciel Marek Gut

Skip to content