Home » Aktualności » Potrójny Sukces Szymona Konarskiego!

Potrójny Sukces Szymona Konarskiego!

Uczeń klasy II TMB Szymon Konarski nie mógł odebrać w Warszawie nagrody za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych w mechatronice, bo… jako młody wynalazca brał w tym czasie udział w 17. Międzynarodowym Konkursie Wynalazców, który odbywał się w Katowicach.

Szymon pojechał tam, by zaprezentować swój innowacyjny ekran akustyczny z modułem „Energy harvesting”. WYJAZD ZAKOŃCZYŁ SIĘ POTRÓJNYM SUKCESEM:

1. Nagrodą Polskiej Izby Rzeczników Patentowych,

2. Srebrnym medalem 17. Międzynarodowego Konkursu Wynalazców

3. II miejscem w konkursie „Młody Wynalazca” 2024 pod patronatem Ministra Edukacji.

Szymon doskonale promował Zespół Szkół nr 18. Szczególne zainteresowanie naszą szkołą wykazywały wyższe uczelnie techniczne, które starają się przyciągnąć do siebie uczniów klas IV i V technikum.

Szymonowi gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, bo jesteśmy ich pewni!