Home » Aktualności » „Śniadanie Mistrzów”

„Śniadanie Mistrzów”

We wtorek, 21 maja 2024 r. klasa II TEA oraz grupa uczniów z klasy IV TO wzięła udział w niezwykle interesującym przedsięwzięciu. Papieski Wydział Teologiczny po raz czwarty zorganizował spotkanie zatytułowane „ Śniadanie Mistrzów”. Inicjatywa ta zakłada spotkania młodzieży szkół średnich z ciekawymi ludźmi z różnych środowisk zawodowych i o różnych światopoglądach. Tym razem gościem była Agata Adamek, dziennikarka i reporterka TVN24.

Spotkanie, zgodnie z nazwa, zaczęło się od kawy i słodkiej przekąski. Rozmowę z gościem zaczęli organizatorzy spotkania, a później pytania zadawali uczniowie . Pytania poruszały różne kwestie , od dotyczących samej dziennikarki i jej drogi zawodowej po obecną sytuację geopolityczną. Serię pytań uczniów rozpoczął jeden z naszych uczniów, Dominik Kozak.

Spotkanie przebiegało w niezwykle otwartej i przyjemnej atmosferze. Po spotkani można było porozmawiać z gościem indywidualnie, zrobić zdjęcia, a nawet przeprowadzić wywiad.

Uczniami opiekowały się panie J. Nowak i B. Jamrosz.

Skip to content