Home » Aktualności » Uczniowie kl. II TMB na wycieczce w fabryce czekolady

Uczniowie kl. II TMB na wycieczce w fabryce czekolady

28 maja 2024 r. uczniowie klasy II TMB (technik mechatronik) zwiedzili fabrykę czekolady Mondelēz International, która mieści się (a jakże!) przy ul. Czekoladowej w Bielanach Wrocławskich. Pracownicy fabryki najpierw przedstawili młodzieży bardzo ciekawą prezentację o Firmie, a następnie, po uprzednim włożeniu fartuchów i czepków (zgodnie z wymogami sanitarnymi), uczestnicy wycieczki zwiedzili wszystkie hale produkcyjne. Naturalnie pachniało tam czekoladą!

Dlaczego zwiedzającymi byli przyszli mechatronicy? Odpowiedź wydaje się prosta: produkcja jest kompleksowo zrobotyzowana. Automatycznie sterowany sprzęt, wielofunkcyjny, wystarczy odpowiednio zaprogramować. Stanowiska zrobotyzowane składają się nie tylko z robotów przemysłowych, ale też z innych urządzeń. Są to m.in. taśmociągi, podajniki pneumatyczne i stanowiska umożliwiające kontrolowanie.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy zaangażowani w nią pracownicy fabryki opowiadali niezwykle ciekawie, za co bardzo dziękujemy. A na pożegnanie uczestnicy wycieczki otrzymali… słodkie upominki.

Uczniom towarzyszyli: panie wicedyrektor –  Alina Dziurkowska i Joanna Nowak oraz p. prof. Edyta Sidor – wychowawczyni klasy II TMB i p. prof. Mirosław Marcińczak.

Skip to content