Home » Aktualności » SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW!

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW!

Drużyna Zespołu Szkół nr 18 zajęła V MIEJSCE w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców w sezonie 2014/2015 oraz zajęła I MIEJSCE w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców, pośród najlepszych szkół reprezentujących Wrocław.      Finał Dolnośląski został rozegrany 28.04.2015r. w Zgorzelcu. Na zawody pojechaliśmy wygodnym autokarem razem z drużyną dziewcząt z III LO we Wrocławiu.

Każda szkoła, która zakwalifikowała się do finału, mogła wystawić maksymalnie trzech zawodników w każdej konkurencji i jedną sztafetę. Obowiązywały nastepujące konkurencje: bieg na 100m, 400m, 1500m, skok w dal, pchnięcie kulą 6 kg oraz sztafeta 4 x 100m. Drużyna ZS nr 18 wystawiła reprezentację składającą się z 15 zawodników.

Mateusz Beśka, Cezary Krzesiński, Grzegorz Nowicki, Kamil Banaśkiewicz

Drużyna ZS nr 18 w klasyfikacji końcowej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, do której zaliczono zawody rozegrane jesienią 23.09.2014r. we Wrocławiu oraz te z  28.04.2015r. w Zgorzelcu, uzyskała łącznie 1938 punktów.

Klasyfikacja drużynowa chłopców Finału Dolnośląskiego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej:

I miejsce – ZSZiL Zgorzelec – 2379 pkt.

II miejsce – I LO Bolesławiec – 2299 pkt.

III miejsce – ZSZ Złotoryja – 2119 pkt.

IV miejsce – II LO Bolesławiec – 2038 pkt.

V miejsce – ZS nr 18 Wrocław – 1938 pkt.

Łącznie w finale wystartowało 28 drużyn szkolnych z Dolnego Śląska, w tym 12 drużyn z Wrocławia.

Najlepszym zawodnikiem drużyny ZS nr 18 został Grzegorz Nowicki z kl. III EM, który zajął II miejsce w skoku w dal, ustanawiając wynikiem 6,22m swój nowy rekord życiowy. Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta 4 x 100m, która zajęła 5 miejsce (48,90 s.).

Wielkie słowa uznania należą się całej drużynie za wspaniałą walkę w trudnych warunkach atmosferycznych tj. ciągłe opady deszczu i temperatura powietrza 6 ˚C. ogromne podziękowania kieruję też dla Michała Żołnierczyka – ucznia kl. I TME, który nie zląkł się jako fotograf bardzo trudnych warunków atmosferycznych i wykonał bardzo dobre zdjęcia. Warto wpomnieć, że Michał jest obiecującym fotografem, który swoje umiejętności doskonali na zajęciach Kółka Fotograficznego prowadzonego przez p. prof. R. Gawła.

A opiekunami naszych lekkoatletów stanowiących nasza reprezentację w edycji jesiennej we Wrocławiu byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. prof. Mirosław Wojtowicz i p. prof. Marek Roszczewski.

Opiekunem drużyny w Finale Dolnośląskim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Zgorzelcu (edycja wiosenna) był nauczyciel wychowania fizycznego – p. prof. Mirosław Wojtowicz.