Home » Aktualności » Wzięliśmy udział w XV Radosnej Paradzie Niepodległości!

Wzięliśmy udział w XV Radosnej Paradzie Niepodległości!

Samorząd Uczniowski ZS 18 wraz z opiekunem – p. prof. Renatą Grzybowską oraz uczniowie Gimnazjum nr 37 z p. prof. Agnieszką Mikołajczak spotkali się na wrocławskim Rynku, aby wziąć udział w XV Edycji Radosnych Obchodów Święta Niepodległości. I tym razem towarzyszyła nam MASKOTKA, z którą każde dziecko koniecznie musiało się przywitać.

O samym zaś wydarzeniu na oficjalnym portalu Wrocławia czytamy:  „Nawet kilka tysięcy osób mogło uczestniczyć w Radosnej Paradzie Niepodległości, która po zakończeniu uroczystości niepodległościowych w Rynku przeszła na pl. Wolności. Było wesoło i biało-czerwono. Na czele parady jechał bryczką marszałek Piłsudski w towarzystwie p. Rafała Dutkiewicza – Prezydenta Wrocławia. Za nimi tłumnie paradowali uczniowie wrocławskich szkół oraz wrocławianie. Radosna Parada Niepodległości odbywa się we Wrocławiu od kilkunastu lat. Chętnie uczestniczą w niej całe rodziny. W ten sposób chcą oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości. W tym roku Parada Niepodległości wyruszyła z Rynku o godz. 12.30. Trasa Parady wiodła ul. E. Gepperta, ul. Kazimierza Wielkiego – placem Dominikańskim – ul. Piotra Skargi – ul. Teatralna – placem Teatralnym – ul. Heleny Modrzejewskiej i zakończyła się na placu Wolności.”

Wszystkim uczniom uczestniczącym w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy!

http://www.wroclaw.pl/portal/wroclaw-w-radosnej-paradzie-niepodleglosci-zdjecia

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/g/radosna-parada-niepodleglosci-przeszla-przez-wroclaw-zdjecia,11448308,21506046/

Tekst – R. Grzybowska fot. – R. Grzybowska, J. Kolis

Skip to content